eCPR to metoda mająca na celu niesienie skutecznego wsparcia osobom w kryzysie emocjonalnym.

 

Kurs certyfikacyjny Praktyk eCPR

Dwudniowe szkolenie stacjonarne lub 12-godzinne szkolenie online składa się z krótkiej prezentacji oraz ćwiczeń praktycznych prowadzonych przez dwóch trenerów lub edukatorów. Większość czasu na szkoleniu eCPR poświęcamy na uczenie się przez doświadczenie. Obejmuje to demonstracje dialogu reanimacji emocjonalnej prowadzone przez trenerów lub edukatorów, a następnie ćwiczenie rozmów przez uczestników. Te ćwiczenia są również nazywane „real plays”, czyli prawdziwymi scenkami, ponieważ prosimy uczestników, aby podzielili się czymś, co obecnie uważają w swoim życiu za stresujące, coś, w czym chcieliby otrzymać pomoc. Zawsze przywiązujemy dużą wagę do budowania spójnego i bezpiecznego emocjonalnie środowiska.

Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych skutecznym wspieraniem osób doświadczających kryzysów emocjonalnych – czy to w związku z wykonywaną pracą (np. pracownicy służby zdrowia, pracownicy socjalni, interwenci kryzysowi, pedagodzy, terapeuci, wolontariusze), czy też jako krewni, przyjaciele lub po prostu jako ludzie kierujący się chęcią pomocy innym.

Uzyskanie certyfikatu Praktyka eCPR uprawnia do wykorzystywania metody w codziennej pracy oraz otwiera drogę do zostania Edukatorem eCPR.

Aby zgłosić się na kurs, należy wypełnić formularz.

 

Program szkoleniowy dla Edukatorów eCPR

Osoby pragnące rozwijać swoje umiejętności w zakresie eCPR zapraszamy do programu szkoleniowego dla Edukatorów eCPR.

Cykl szkoleniowy obejmuje:
- udział w specjalnym module szkoleniowych przygotowującym do współprowadzenia kursów certyfikacyjnych;
- praktykę podczas kursów certyfikacyjnych;
- indywidualną opiekę trenera prowadzącego obejmującą przekazanie informacji zwrotnej po współprowadzonych kursach certyfikacyjnych oraz indywidualne konsultacje w wymiarze 3 godzin (terminy do uzgodnienia z przypisanym trenerem prowadzącym).

Uzyskanie certyfikatu Edukatora eCPR uprawnia do współprowadzenia kursów certyfikacyjnych razem z Trenerem eCPR oraz otwiera drogę do zostania Trenerem eCPR.

Aby zgłosić się do programu szkoleniowego, należy wypełnić formularz.