W naszym zespole są terapeuci posiadający uprawnienia do prowadzenia sesji w podejściu opartym na Otwartym Dialogu (ODA - Open Dialog Approach).

Otwarty Dialog został stworzony w latach osiemdziesiątych XX wieku przez prof. Jaakko Seikkulę (psychoterpautę) i Brigittę Alakare (psychiatrę) oraz ich zespół w szpitalu Keropudas w Finlandii. Rozwinęli system leczenia skoncentrowany na rodzinie, w oparciu o podejście opracowane w latach sześćdziesiątych przez prof. Yjrö Alanena i jego zespół, które stosowano w leczeniu schizofrenii.

Otwarty Dialog zakłada terapię skoncentrowaną na całej rodzinie i sieci społecznej pacjenta, co stanowi alternatywę dla hospitalizacji osoby przeżywającej kryzys zdrowia psychicznego. W procesie terapeutycznym podkreśla się wagę zasobów psychologicznych pacjenta. Podczas sesji terapeutycznej prowadzonej w podejściu Otwartego Dialogu spotykają się: osoba w kryzysie, jej bliscy i inni ważni ludzie ze środowiska pacjenta oraz profesjonaliści, którzy moderują spotkanie.

Jeśli chcesz skorzystać z sesji terapeutycznych w podejściu Otwartego Dialogu, skontaktuj się z Krzysztofem Henczakiem (tel. 663 630 681, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)